Môžbyť že máte podobnú otázku?

Prečo na svojej stránke a v reklame uvádzate, že produkty Marbo existujú 20 rokov? Trpím alopéciou niekoľko rokov, a Marbo nepoznajú ani lekári, ktorí ma liečia, ani moji známi – spolupacienti.

Produkty Marbo – Aktivátor, Tonikum a Šampón sa 20 rokov vyrábajú a predávajú v krajinách: Srbsko, Chorvátsko, Macedónsko a Bosna a Hercegovina. V týchto krajinách ich možno zakúpiť v lekárňach a dermatológovia ich odporúčajú svojim pacientom aj na recept. Pacienti, ktorí sa liečili prípravkami Marbo, boli zaradení do štúdie, v ktorej sa sledovala účinnosť liečby. Behom dvadsiatich rokov bolo takto otestovaných a sledovaných viac ako 50 000 klientov s jednoznačným výsledkom: úspešnosť pri liečbe alopecia androgenetica okolo 70% a pri ostatných typoch alopécie okolo 80%. Niekedy si na efekt treba počkať, záleží od veľa faktorov, ako rýchlo na liečbu klient zareaguje, ale sú to dokázateľné výsledky. Pred rokom naša firma Explinien získala výhradné zastúpenie a začali sme predávať a propagovať produkty Marbo v EÚ. Pre krátky čas nás ešte lekári a pacienti nepoznajú, ale pomaly už začíname byť známi a máme dobré výsledky, aj veľa spokojných klientov. 

Prečo som nenašla produkty Marbo vo svojej lekárni, keď uvádzate, že sa v lekárňach kúpiť dajú?

Distribúcia Marbo produktov na celom Slovensku začala dňa 15.2.2011. Treba si ich v lekárni pýtať a žiadať lekárnika, aby ich objednal u distribútora-zásobovateľa lekární. Väčšinou je to otázka 24 hodín, kým tovar pre vás dodajú. 

Prečítal som si, že Aktivátor Marbo je úplne iný a že nemá konkurenciu. Môžete mi vysvetliť v čom?

Aktivátor Marbo je definitívne nový druh lokálneho stimulátora na rast vlasov založený na 100% prírodnej báze. Je zložený z extraktov bylín a drevín, obsahuje kofeín z kávy, o ktorom sa zistilo, že účinne podporuje rast vlasov, ďalej alkohol a horskú vodu. Neobsahuje žiadne konzervačné látky či iné prídavné chemické látky. Tajomstvo Aktivátora Marbo spočíva vo zvláštnej kombinácii bylín a v ich presnom pomere podľa prastarej receptúry. Svoju rolu hrá aj čistota pôdy v lokalitách s vysokou nadmorskou výškou, v ktorej tieto byliny rastú, pričom sa im darí odolávať extrémnym poveternostným podmienkam. Túto odolnosť a životaschopnosť vedia odovzdať ďalej. Našim vlasovým cibuľkám. Preto je Aktivátor Marbo tak účinný a jedinečný, preto nemá konkurenciu. 

Prečo tvrdíte, že najlepšie výsledky možno dosiahnuť používaním kompletnej sady produktov Marbo? Jednotlivo neúčinkujú?

Všetky tri produkty Marbo účinkujú aj jednotlivo. Majú rovnakú bylinnú bázu, základ je vo všetkých výrobkoch rovnaký. Aktivátor Marbo pôsobí priamo vo vlasových cibuľkách, ktoré vie nanovo naštartovať aj po dlhodobom „spánku“. Cibuľky, ktoré neprodukujú vlasové korienky, vo väčšine prípadov nie sú mŕtve ani po dlhodobom probléme s alopéciou. Sú len natoľko iritované, natoľko ochromené chorobným procesom, že prestanú pracovať. Tu pomáha Aktivátor. Tonikum Marbo zastavuje vypadávanie vlasov. A robí to takmer okamžite po začatí s aplikáciou. Šampón Marbo lieči vlasovú pokožku, upravuje mazotok, odstraňuje lupiny, zlepšuje kvalitu vlasu. Okrem toho, že Tonikum a Šampón zastavujú vypadávanie vlasov a zlepšujú ich kvalitu a vzhľad, urýchľujú aj účinok Aktivátora. Produkty Marbo sú urobené tak, aby sa vzájomne dopĺňali a zosilňovali svoje pôsobenie. Vzniká synergický efekt, preto odporúčame, aby sa aplikovali spolu. 

Netrpím alopéciou, mám problém s riedkymi vlasmi. Môžu mi vaše produkty pomôcť?

Áno, môžu. Tonikum Marbo zastaví ďalšie vypadávanie vlasov, Šampón Marbo zlepší kvalitu vlasov a ozdraví vlasovú pokožku. Pri rodovom zaťažení, ak v rodine všetci majú riedke vlasy, zhustenie vlasov nastane v 50-tich prípadoch zo 100. V každom prípade však aplikáciou Tonika a Šampónu docielite priaznivý optický efekt, vlasy získajú väčší objem, nadvihnú sa pri korienkoch, nebudú sa nadmerne mastiť ani vysušovať. Jednoducho budú vyzerať hustejšie, čím získate lepší pocit zo svojich vlasov. Aj úprava do účesu bude menej náročná. 

Môže Aktivátor Marbo pomôcť pri alopecia barbae? Mám lysé ložiská na brade.

Áno, Aktivátor Marbo je najviac účinný pri alopéciách typu alopecia areata a alopecia barbae. Tu máme úspešnosť cez 80%. 

Netrpím alopéciou, len vypadávaním vlasov na jar a na jeseň. V lete a v zime s vlasmi problémy nemám. Môžem vaše produkty používať preventívne, aby som sa sezónnemu vypadávaniu vlasov vyhla?

Áno, dermatológovia odporúčajú preventívne používanie Tonika a Šampónu na ošetrovanie vlasov. Zvlášť to platí pre ženy, ktoré si vlasy farbia, žehlia, tupírujú, či podstupujú iné kadernícke zásahy. 

Trpím ochorením alopecia androgenetica. Som muž v strednom veku, mám kúty a na temene už lysinu. Je možné, že mi vaše produkty pomôžu a na lysých miestach mi nanovo narastú vlasy? Zdá sa mi to málo pravdepodobné, veď s týmto problémom si nevedia dať rady lekári. Väčšina z nás sa napokon so svojou lysinou spriatelí…

Veríme, že produkty Marbo vám môžu pomôcť. Treba si nasadiť kompletnú sadu Marbo a osporúčame dlhšiu kúru, minimálne 2-3 mesiace. Niekedy je potrebné vydržať aj dlhšie. Ovplyvnenie androgénnej alopécie je najtvrdším orieškom, najťažšie sa liečebne ovplyvňuje. Naše dermatologické štúdie potvrdili úspešnosť cez 70%, máme viacerých spokojných klientov s touto diagnózou. Pri aplikácii produktov Marbo vám v každom prípade vlasy určite prestanú ďalej vypadávať a zlepší sa vám kvalita vlasov, ktoré máte. Na spriatelenie sa s lysinou je času dosť, spriateľte sa najprv s našim Aktivátorom, Tonikom a Šampónom. 

Sú vaše produkty vhodné aj v tehotenstve a pri dojčení? Môžu ich požívať malé deti, či seniori?

Áno. Produkty Marbo sú na 100% prírodné, preto ich používanie je bez kontraindikácií. Nemôžu uškodiť. Ich pôsobenie bolo dermatologicky testované v dlhodobých štúdiách. Vlastníme všetky potrebné certifikáty. Odporúčame ich každému, kto má akýkoľvek problém s vlasmi, vlasovou pokožkou, či vlasovými cibuľkami. Môžu ich používať deti od pol roka, dospievajúci, dospelí, tehotné a dojčiace ženy, aj seniori do 99 rokov. (Nad 99 rokov sme klienta nemali 🙂 

Môžem vaše produkty kombinovať s liečbou od svojho dermatológa? Užívam lokálne kortikoidy.

Áno, môžete. Produkty Marbo sa môžu používať pri akejkoľvek liečbe, či už lokálne pôsobiacej, alebo užívanej pororálne vo forme tabletiek. Neodporúčame však potierať vlasovú pokožku kortikoidnými roztokmi súčasne s potieraním produktami Marbo. Treba si aplikáciu rozdeliť v priebehu dňa. A možno by stálo za to vsadiť všetko len na jednu kartu – na chémiu alebo na prírodu. Aby ste následne vedeli, čo vám pomohlo. 

Mojej žene po chemoterapii vypadali všetky vlasy. Choroba sa dala na ústup, no lysá hlava skomplikovala jej duševný stav. Ak jej objednám produkty Marbo, je šanca, že jej vlasy narastú rýchlejšie?

Áno, odporúčame vám objednať pre ňu Tonikum Marbo. Jeho aplikáciou sa rast nových vlasov maximálne urýchli. Potom bude dobré ešte pokračovať v aplikácii kombinácie Tonikum a Šampón, aby nové vlasy, ktoré po chemoterapii bývajú veľmi jemné, spevneli. 

Trpím chorobou alopecia totalis. Môžem si Aktivátor Marbo vtierať okrem do vlasovej pokožky aj do obočia? A čo mihalnice? Narastú tiež?

Do obočia áno. Mihalnice narastú vďaka zmenám v ostatných vlasových cibuľkách samy, len to trvá dlhšie. Určite neodporúčame aplikovať produkty Marbo do okolia očí či slizníc. Obsahujú alkohol, ktorý by mohol spôsobiť podráždenie.